23 września zgromadzeni w auli szkolnej uczniowie klas pierwszych technikum w obecności Dyrekcji Naszej Szkoły i wychowawców złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły.

Ten bardzo uroczysty akt jest potwierdzeniem oficjalnej przynależności pierwszoklasistów do społeczności, do własnego miejsca w szkole. Teraz od nich będą zależeć kolejne etapy historii. Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch życzyła owocnej nauki, sukcesów, podejmowania właściwych decyzji oraz prosiła, by nie zrażać się pierwszymi porażkami.

Nauczyciele zapoznają uczniów z nowymi prawami i obowiązkami, przekażą wiedzę, a uczniowie na pewno zostawią w szkole cześć siebie i swoje sukcesy. Pierwszoklasiści zapoznani zostali z sylwetką patrona szkoły – Jędrzeja Śniadeckiego oraz krótką historią stuletniego budynku, jak i najważniejszymi wydarzeniami z pięćdziesięcioletniego życia szkoły.

Starsza koleżanka wystąpiła w części artystycznej. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Beaty Czaplickiej.