Dnia 22 września 2022 r. uczniowie czterech klas Szkoły Branżowej złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły i w ten sposób stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku.

Na początku uroczyście wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano Hymn Polski, a Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich zebranych. Podkreśliła, że od momentu złożenia ślubowania uczniowie staną się częścią historii szkoły. Życzyła również zebranym samych sukcesów i aby odpowiedzialnie patrzyli w przyszłość i podejmowali właściwe wybory życiowe i edukacyjne.

Uczniowie poznali także historię szkoły, w której się uczą i wysłuchali krótkiej części artystycznej. Najważniejszym momentem całej uroczystości było oczywiście złożenie przyrzeczenia na Sztandar Szkoły.