W dalszym ciągu realizujemy projekt „Razem w pokoleniach - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. 22 listopada zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z przedszkola „Jedyneczka”.

Uczennice z klasy IIOT pod opieką p. Katarzyny Mosiej oraz p. Patrycji Stasiewicz, przeprowadziły zajęcia patriotyczne. Na początku spotkania dzieci otrzymały piękne kotyliony, które wcześniej wykonały uczennice. Następnie wysłuchały wierszy patriotycznych, a zaraz po tym dyskutowały na temat naszej ojczyzny. Potem przyszedł czas na quiz wiedzy o Polsce, a także zabawy i gry, np. memory, labirynt. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy patrioty.

Korzyści z tego przedsięwzięcia były obopólne: dzieci ugruntowały swoją wiedzę o Polsce, świetnie się bawiły, a młodzież kształciła swoje kompetencje zawodowe – miała okazję na chwilę wczuć się w rolę nauczyciela. Ale przede wszystkim była to fantastyczna integracja pokoleniowa.

Uczennice podkreślały, że było to niesamowite przeżycie, dzieciom również się podobało, czego dowodem były uściski, przytulania i podziękowania. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy.

Katarzyna Mosiej