22 listopada 2022 r. odbyły się zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Razem w pokoleniach: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.

Lekcję o tematyce patriotycznej przeprowadziła pani dyrektor Jolanta Opaluch. Wybrani uczniowie z klas: IIG, IIIG oraz IVTp połączyli swoje siły z nauczycielami: p. Małgorzatą Tomaszewską, p. Konradem Siemienkiewiczem, p. Patrycją Stasiewicz oraz
p. Anną Gazdą. Początkowo dyskutowano na temat wolności – czym ona jest dla każdego człowieka, czy rzeczywiście jest potrzebna. Rozmowa stała się punktem wyjścia do dalszej części zajęć, czyli tematu wolności naszej ojczyzny. Tę część spotkania pani dyrektor rozpoczęła od wyświetlenia filmu animowanego na temat wydarzeń, które poprowadziły nasz kraj do wolności. Film obfitował w symbole i metafory, ale bardzo spodobał się uczestnikom. Potem już wszyscy wspólnie wykonywali kolejne zadania dotyczące historii Polski i uzyskania niepodległości. Grupy współpracowały ze sobą przy tworzeniu krzyżówki patriotycznej, która zresztą wymagała od uczestników wiedzy historycznej, a także podczas odczytywania kodów QR zawierających odpowiedzi na pytania.

Celem lekcji były główne założenia projektu: współpraca międzypokoleniowa oraz edukacja patriotyczna. Wyszło świetnie!

Dodatkowym atutem tych zajęć była integracja uczniów i nauczycieli. I to chyba spodobało się wszystkim uczestnikom najbardziej.

p. Katarzyna Mosiej