W październiku 2022 nasza szkoła wzięła udział w projekcie historycznym "BOHATERON", który ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Projekt ma edukować  bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Podczas lekcji historii i języka polskiego uczniowie wraz z paniami: Joanną Gaworską, Anną Nawacką i Agnieszką Łukaszewicz obejrzeli film " Głód, brud i codzienność podczas Powstania Warszawskiego. Na jego podstawie mieli odegrać scenki sytuacyjne na wybrany temat - wesele, ślub, seans w kinie Palladium, zdobywanie jedzenia i wody. Nasi uczniowie świetnie weszli w rolę i poczuli się jak prawdziwi artyści na scenie. Gratulujemy odwagi i kreatywności.