Dnia 24 października 2022 r. rozpoczął się projekt edukacyjny „Razem w pokoleniach: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.

Projekt ten został zorganizowany dla grupy 48 osób z różnych pokoleń: uczniowie, nauczyciele (j. polskiego, historii, bibliotekarze, informatycy, doradcy metodyczni), emeryci (byli nauczyciele j. polskiego, historii, przedsiębiorczości), dzieci z przedszkola i szkół podstawowych, których rodzice współpracują ze szkołą, a także rodzice uczniów.

Celem projektu edukacyjnego jest wymiana doświadczeń i pogłębienie relacji międzypokoleniowych, wymiana informacji oraz poszukiwanie sposobów rozwiązywania współczesnych problemów egzystencjalnych.

Pierwszym punktem projektu jest wycieczka do Warszawy wszystkich uczestników. Program wyjazdu był napięty, ale udało się wszystko zrealizować. Najpierw uczestnicy odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich Polin znajdujące się w Śródmieściu Warszawy, na Muranowie, dokumentujące wielowiekową historię Żydów w Polsce.

Po dwugodzinnym zwiedzaniu muzeum był czas na posiłek – obiad przygotowała restauracja „Awangarda” w Warszawie. Następnie odwiedziliśmy Sejm i Senat. Tę część naszego wyjazdu zorganizowała pani Senator Rzeczypospolitej Polskiej, p. Małgorzata Kopiczko, która była również inicjatorką całego projektu. Jako ostatnie zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, które stało się swoistą, żywą lekcją historii.

Niebawem rozpocznie się kolejna część projektu, a w niej m. in. stworzenie multimedialnego folderu z miejsc odwiedzonych podczas wycieczki do Warszawy, lekcje otwarte, warsztaty o śladach II wojny światowej oraz fotorelacja. Efekty naszej pracy już niebawem.