29 marca 2023 r. w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego przeprowadzono I Międzyszkolny Konkurs Żywego Słowa pod hasłem "Prawda, dobro i piękno".

Jego celem było odkrywanie i popularyzacja utworów literackich uwrażliwiających na te ważne wartości etyczne. Organizatorem konkursu była Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna we współpracy z Siecią Nauczycieli Bibliotekarzy Ełckich Szkół. Jury w składzie: Pani Marta Kuczerska, Pani Anna Wolska i Pan Waldemar Snarski oceniało dobór i interpretację utworu oraz warsztat artystyczny prezentującego.

W kategorii szkół ponadpodstawowych wzięły udział nasze uczennice: Martyna i Wiktoria. Martyna Kowalczyk wyrecytowała wyróżnienie. W roli Prawdy, jako żywa dekoracja wystąpiła uczennica z klasy IV OT g – Gracjana Odolecka. Gratulacje i podziękowania za udział i reprezentowanie Śniadeckiego!

Konkurs uświetnił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Pana Waldemara Snarskiego, który jest absolwentem – rocznik 1976 naszej szkoły.