04 grudnia w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ełku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS, w którym uczestniczyła młodzież z ełckich szkół ponadpodstawowych. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Ełcki.

Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy 2W1: Patrycja Mieczkowska, Aleksandra Kołakowska i Karolina Guzewicz, wyłonione spośród 65 uczniów, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych.

Dziewczęta wykazały się dużą wiedzą z zakresu patogenezy zakażeń HIV, profilaktyki, przebiegu i leczenia AIDS oraz sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie, co pozwoliło im zająć czołowe miejsca:

• I MIEJSCE  zajęła ALEKSANDRA KOŁAKOWSKA
  • II MIEJSCE zajęła PATRYCJA  MIECZKOWSKA

Zwyciężczynie otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę EXMO Sulewski Sp. z o. o. oraz upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.