20200224 133406Uczniowie naszej szkoły z klasy I G p – Jakub Sobociński i Bartłomiej Słapiński zdobyli III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej, która odbyła się 24 lutego 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Ełku.

Uczniowie rywalizowali z przedstawicielami szkól ponadgimnazjalnych z terenu miasta. Wykazali się ogromną wiedzą z zakresu obrony cywilnej, zasad ruchu drogowego, ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia człowieka.

Międzyszkolna olimpiada składała się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 40 pytań. W drugiej części ustnej i praktycznej każda drużyna odpowiadała zespołowo na pytania zadane przez członków komisji.

Nagrody rzeczowe i dyplomy dla uczestników konkursu wręczył wicestarosta ełcki – pan Robert Stanisław Dawidowski. Serdecznie gratulujemy!

p. Agnieszka Kwiatkowska