Chętni uczniowie naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w ogólnopolskim konkursie historycznym organizowanym przez Marszałek Sejmu RP – Elżbietę Witek.

Konkurs miał na celu upamiętnienie zbrodni katyńskiej - ludobójstwa zaplanowanego z premedytacją przez najwyższe władze Związku Sowieckiego. Na rozkaz dyktatora Józefa Stalina życie straciło ponad 22 tysiące niewinnych Polaków. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, policjanci, kwiat polskiej inteligencji oraz przedstawiciele wielu różnych zawodów.

Pracę plastyczną stanowiącą ilustrację do publikacji poświęconej zbrodni katyńskiej przygotowało pięć uczennic. Należą do nich:

• Aleksandra Borzym, klasa 1OT,
  • Sandra Wawreniuk, klasa 1W2,
  • Zuzanna Chmielewska, klasa 2A,
  • Marcelina Lambryczak, klasa 2c1,
  • Martyna Akielewicz, klasa 4OTp.

Poniżej publikujemy ich prace konkursowe, które niestety nie zdobyły żadnej nagrody, ale stanowią dowód na to, że uczniowie naszej szkoły posiadają różne talenty i chęci do ich prezentowania.

Dodatkowo uczennica klasy 2A - Wiktoria Anisiejko napisała wiersz pt. „Chwasty w tulipanach” dotyczący współczesnej historii Polski i tym samym wzięła udział w konkursie ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”, organizowanym przez Oddział IPN w Białymstoku. Lista osób nagrodzonych zostanie umieszczona na stronie internetowej organizatora do 6 czerwca bieżącego roku. Trzymamy za nią kciuki!

Koordynatorzy:
Joanna Gaworska, Anna Nawacka