Pierwszy szkolny konkurs o tytuł MISTRZA SAVOIR VIVRE odbył się 10 czerwca 2024.

Jury w składzie Patrycja Stasiewicz, Aneta Janczewska, Aneta Kaczerewska, Agnieszka Żukowska, Łukasz Marcinkowski i Konrad Siemienkiewicz oceniało zmagania 72 uczniów z 25 klas. Zespoły dwu i trzyosobowe walczyły o tytuł zmagając się pięcioma zadaniami.

Uczniowie zaczęli od rozwiązania prostego testu złożonego z 12 pytań  typu PRAWDA/FAŁSZ. Następnie pochylili się nad rozwiązaniem dwóch sytuacji problemowych, które musieli ocenić i zaproponować kulturalne rozwiązanie przedstawionych problemów.

Czwartym zadaniem było opisanie szkolnej sytuacji związanej z brakiem kultury, zaproponowaniem kilku kryteriów jej rozwiązania i przedstawienie swojego pomysłu na forum. To zadanie oceniane było przez jury oraz pozostałe drużyny.

Piąty etap konkursu polegał na ułożeniu dekalogu kulturalnego zachowania. W tym zadaniu ocenie poddana była zbieżność dekalogu z tzw. 25 zasadami kulturalnego zachowania ucznia Śniadeckiego. MISTRZAMI SAVOIR VIVRE została klasa 3 OT, zdobywając 142 punkty.

Tytuł wicemistrza wywalczyła klasa 3G ze 134 punktami. Trzecie miejsce zajęła klasa 4OT zdobywając 133 punkty. Rywalizacja była zacięta, a różnice punktowe pozostałych drużyn niewielkie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i żywimy nadzieję,
że konkurs przyczyni się również do wejścia na wyższy poziom kultury całej społeczności szkolnej.