W dniu 13.03.2024 roku w Zespole Szkół Sportowych odbył się panel dyskusyjny „Moody Minds (Sensitive Teens). Wrażliwi Nastolatkowie w XXI wieku.”

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II B Iga Wesołowska i Adrian Lewiński oraz uczennica klasy II OT Nikola Dziurdź pod opieką Pani Justyny Kułakowskiej. Zespół naszej szkoły miał do opracowania temat „Bullying w szkole i nie tylko”. Wśród zaproszonych gości był Pan Prezydent Tomasz Andrukiewicz oraz reprezentanci Policji, Rady Rodziców oraz władze Szkoły.

Do panelu przystąpiło pięć zespołów z różnych szkół m.in. I LO w Ełku, II LO w Ełku, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół Sportowych.

Każda z grup prezentowała inny temat, co powodowało, że panel był bardzo interesujący pod wieloma względami. Na koniec wszystkie zespoły mogły omówić problemy jakie wynikły podczas prezentacji. Na koniec spotkania w kontekście podsumowania głos zabrały władze szkoły oraz zaproszeni goście.