W dniach 27-28 października 2022 roku odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Pierwszego dnia uczniowie zmagali się z testami i zadaniami, drugiego nadszedł czas na etap praktyczny w terenie. 12 uczniów klas IIIG, IVGg i IVGp wykonywało pomiary na szkolnym stadionie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciel - p. Kamil Sokołowski oraz zaproszona specjalnie na tę okazję przedstawicielka Stowarzyszenia Geodetów Polskich p. Marzena Stawiecka. Po komisyjnym sprawdzeniu prac znamy już wyniki szkolnego etapu tegorocznej Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Spośród uczestników najlepsze wyniki indywidualne uzyskali:

1. Bartosz Słapiński klasa IVGp
  2. Robin Maximilian Sudhoff IVGp
  3. Piotr Głębocki IVGg.

Zespół ten został zgłoszony do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w kwietniu. Mamy nadzieję, że łączny wynik osiągnięty przez chłopców pozwoli na awans wśród 25 najlepszych szkół geodezyjnych w Polsce.

Trzymajcie kciuki za kolegów!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i liczymy na jeszcze lepsze wyniki w kolejnych edycjach olimpiady.

Kamil Sokołowski