W dniu 03 listopada 2022 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku odbył się po raz kolejny szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Jubileuszowa, X Olimpiada Wiedzy o Turystyce, została zorganizowana pod hasłem „W miejskiej dżungli” i dotyczyła turystyki miejskiej, nazywanej w literaturze również turystyką w mieście lub szerzej turystyką na obszarach miejskich.

Celem organizatorów było zainteresowanie uczestników poznaniem dziedzictwa, zabytków, architektury, tematycznych dzielnic i szlaków, a także różnymi formami aktywności turystycznej podejmowanymi w przestrzeni miejskiej, zwrócenie uwagi na cele realizowane przez turystów podczas pobytów w mieście, również weekendowych tzw. city-break, na ich uczestnictwo w różnych wydarzeniach rozrywkowych, kulturalnych, sportowych.

W tegorocznej edycji Olimpiady udział wzięło udział 27uczniów z klasy III OT - technikum organizacji turystyki. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice, które zdobyły największą liczbę punktów w etapie szkolnym: Małgorzata Drozd i Kamila Kaczmarek.

W dniu 04 stycznia 2023 roku Małgorzata i Kamila pod opieka nauczycielki Małgorzaty Wiszniewskiej wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady. Etap ten odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

Uczennice w ciągu 150 minut musiały rozwiązać test składający się z 40 pytań z zakresu turystyki miejskiej oraz wykonać projekt, na który składał się program i kalkulacja 4 dniowej imprezy turystycznej organizowanej w Łodzi.

Gratulujemy dziewczętom i czekamy na wyniki etapu okręgowego, które dadzą przepustkę do etapu centralnego realizowanego w terminie 12 – 15 kwietnia 2023 roku.

Małgorzata Wiszniewska
nauczyciel przedmiotów