W czwartek – 9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przygotowana uroczystość obejmowała różnorodny przekaz artystyczny, który miał na celu przybliżyć drogę Polski do niepodległości oraz przywołać emocje i przeżycia rodaków walczących o wolną ojczyznę. W roli narratorek wystąpiły uczennice – Magdalena Lisowska i Anna Chilicka. Wiersze nawiązujące do wartości patriotycznych pięknie wyrecytowały: Weronika Ciska oraz Kamila Kaczmarek.

Podczas akademii za oprawę muzyczną zadbał Chór Śniadeckiego, który przy akompaniamencie pianina dostarczył wielu wzruszeń wykonując utwory o tematyce historycznej.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i niezapomniany występ!

W drugiej części obchodów Święta Niepodległości w „Śniadeckim” uczniowie klas pierwszych wzięli udział w turnieju – Potyczkach Patriotycznych. Trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas uczestniczyły w trzech konkurencjach, w których miały za zadanie rozwiązać quiz o Polsce, rozszyfrować rebus oraz ułożyć poprawnie puzzle.

Spośród jedenastu drużyn zostały wyłonione trzy zwycięskie grupy, które poradziły sobie najlepiej, uzyskując najwyższą liczbę punktów. Zwycięzcami Potyczek Patriotycznych zostali:

• I miejsce – klasa 1W1
  • II miejsce – klasa 1c1
  • III miejsce – klasa 1P

Warto dodać, że czwartą drużyną została klasa 1G, która przegrała różnicą jednego punktu.

Gratulujemy!

Organizatorzy akademii: Joanna Gaworska, Anna Nawacka