W dalszym ciągu realizujemy projekt „Razem w pokoleniach – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. 24 listopada uczniowie klasy IV G p, pod kierunkiem p. Katarzyny Mosiej, przeprowadzili zajęcia dla swoich młodszych kolegów z kl. III G.

Lekcja dotyczyła okresu wojny i okupacji w naszym kraju. Kasia, Weronika i Bartek opowiadali kolegom o wycieczce do Warszawie, ale był to tylko punkt zaczepienia. Z miejscami, które zwiedzili powiązali lektury z okresu wojny i okupacji. W ten sposób nie tylko zainteresowali młodszą klasę lekturami, ale także zachęcili do większego zainteresowania historią naszego kraju i miejscami, które warto odwiedzić.

Lekcja wypadła świetnie. Prezentacja multimedialna, którą przygotowała cała klasa IV G p, wymagała dużo zaangażowania. Ale było warto. Dodatkowym atutem była integracja – wiadomo, lekcja prowadzona przez kolegów ze szkoły zawsze jest ciekawa!