17 lutego naszą szkołę odwiedził na zaproszenie Pani Joanny Gaworskiej i Anny Nawackiej Pan Jacek Rutkowski - nauczyciel-konsultant Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Tematem spotkania były czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W spotkaniu wzięły udział klasy: I OT oraz II OT. Pan Jacek w formie wykładu, licznych ciekawostek, dokumentów i materiałów źródłowych przedstawił genezę powstania PRL, życie Polaków w tym czasie, zalety i wady komunizmu.

Młodzież mogła dowiedzieć się jak wyglądało życie ich dziadków, rodziców, z czym borykało się społeczeństwo polskie pod władzą radziecką. Uczniowie w aktywny sposób prowadzili dyskusję z panem Rutkowskim, często nawiązując do przeżyć własnej rodziny. Cieszymy się że zajęcia podobały się naszej młodzieży.

Czekamy na kolejne lekcje z historii w takiej formie.