Dnia 8 grudnia 2021 r. uczniowie: Łukasz Pycz kl. IIIOTg, Gracjana Odolecka kl. IIIOTg oraz Martyna Wróblewska kl. IIG razem z nauczycielką Katarzyną Mosiej udali się do przedszkola „Ekoludki”.

Tam, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedstawili dzieciom bajkę o Czerwonym Kapturku. Ale nie było to tylko czytanie. Po niej nastąpiła rozmowa młodzieży z dziećmi na temat właściwego postępowania, zachowania zarówno wilka jak i dziewczynki.

Dzieci chętnie wypowiadały się na pytania zadawane przez naszych uczniów, a potem to one zadawały pytania. Następnie odbyły się zabawy edukacyjne, a na koniec dzieci dostały od nas prezenty. Były to przygotowane przez Martynę opaski na głowę z motywem wilka lub Czerwonego Kapturka.

Korzyści z tego przedsięwzięcia były obopólne: dzieci wysłuchały bajki w wykonaniu młodzieży, świetnie się też bawiły, a młodzież kształciła swoje kompetencje zawodowe – miała okazję na chwilę wczuć się w rolę nauczyciela.

Sami uczniowie podkreślali potem, że było to niesamowite przeżycie, dzieciom również się podobało, czego dowodem były uściski, przytulania i podziękowania. Mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy.

Katarzyna Mosiej