10 października 2022 roku uczniowie Łukasz i Kamila wraz z panią bibliotekarką odwiedzili dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Jedyneczka w Ełku.

W ramach Narodowego Czytania dzieci poznały sylwetkę Adama Mickiewiczu. Łukasz przeczytał balladę "Powrót taty". To bardzo trudny tekst sprzed 200 lat, ale dzieci doskonale go zrozumiały i odpowiadały na pytania dotyczące treści wiersza i życia codziennego.

Trafne odpowiedzi Kamila nagrodziła naklejką z uśmiechem. Bez względu na czas i przestrzeń, jeśli ktoś bliski wyjeżdża w podróż, rodzina martwi się i czeka na szczęśliwy powrót. Na zakończenie spotkania dzieci z Kamilą i Łukaszem udali się w drogę "pociągiem do Warszawy".

Była to fajna zabawa i chwila relaksu. Jak zawsze nie obyło się bez małej słodyczy i wspólnego zdjęcia. Jedyneczko, dziękujemy za miłe przyjęcie, a młodzieży za czytanie!