16 września uczniowie klas: 4Ag, 4Gg, 4Bg oraz 4Tp uczestniczyli w Olsztyńskim Salonie Maturzystów.

To cykliczne wydarzenie, organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy, ma na celu przekazanie odwiedzającym aktualnych informacji na temat matury oraz pomoc w wyborze optymalnej ścieżki kariery.

Podczas spotkań odbywających się w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu młodzież została zapoznana przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży z istotnymi informacjami dotyczącymi matury 2023. Były to wskazówki jak prawidłowo wypełnić deklarację maturalną po terminy i kwestie związane z egzaminami z przedmiotów dodatkowych, sytuacje losowe i sposoby ich rozwiązywania. Egzaminatorzy OKE podczas odrębnych spotkań omawiali przebieg matury z poszczególnych przedmiotów.

Informacje o maturze uzupełniała obecność uczelni. Młodzież miała możliwość zapoznać się z zasadami rekrutacji oraz ofertą kształcenia na rok akademicki 2023/2024 nie tylko na UW-M w Olsztynie. Swoje stanowiska miały również: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku i Akademia Leona Koźmińskiego.

Zainteresowani uczniowie mogli otrzymać od Perspektyw gratisowy „Informator dla Maturzystów 2023”- publikację pomocną w wyborze kierunku studiów i uczelni oraz zakupić na stanowisku „Nowej Ery” repetytoria i zbiory zadań z wybranych przedmiotów.

Dodatkową atrakcją wyjazdu była wizyta dydaktyczna w Planetarium. Uczestniczyliśmy w seansie „Gwiazdy- zegarem, kompasem, kalendarzem” na żywo komentowanym przez astronoma.