IMG 20191015 170838Konkurs recytatorski i wokalny w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!” organizowany przez Ełckie Centrum Kultury - Dział Edukacji Kulturalnej Szkoła Artystyczna.

Przesłuchania do konkursu odbyły się w dniu 07 października 2019 r., podczas których komisja konkursowa wyłoniła laureatów. W kategorii szkół ponadpodstawowych uczennice naszej szkoły zajęły pierwsze miejsca.

Gabriela Olszewska z klasy III A/B przygotowywana przez p. Jolantę Opaluch zajęła pierwsze miejsce recytując utwór  Karola Wojtyły pt. „ Profile Cyrenejczyka” natomiast Wiktoria Jasków z kl. II OT, przygotowywana przez p. Beatę Czaplicką, zaśpiewała utwór pt. „Wybrzeża pełne ciszy- Miłość mi wszystko wyjaśniła” (tekst Karol Wojtyła, muzyka Rafał Borkowy).

Uroczyste odebranie dyplomów z rąk prezydenta miasta Ełku p. Tomasza Andrukiewicza i występ finalistów, miał miejsce 15 października 2019 r. w o godz. 17:00 w Ełckim Centrum Kultury.

(BB)