19 marca 2024 r. uczniowie klasy czwartej technikum budownictwa: Jakub Bagiński, Jakub Szrage i Kryspin Zakrzewski wzięli udział w konkursie wiedzy zorganizowanym przez Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych w Łomży.

Patronat nad wydarzeniem objęła Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz liczni sponsorzy. Oprócz uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Ełku w konkursie uczestniczyli przedstawiciele szkół o profilu budowlanym z regionu: z Ostrołęki, z Ostrowi Mazowieckiej, z Różana, z Giżycka i z Łomży - w sumie 30 osób. Nasz uczeń Jakub Szrage zajął w konkursie znakomite III miejsce.

W ramach wydarzenia uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali wykładu dr hab. inż. Jerzego Obolewicza - Koniec szkoły i co dalej...? oraz wykładu dr inż. Dariusza Tomaszewicza - Budownictwo energooszczędne.

Organizatorom dziękujemy za ciekawe prezentacje, serdeczne przyjęcie i przede wszystkim możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o budownictwie oraz za cenne nagrody. Gratulujemy naszym uczniom, mega wielkie gratulacje składamy Jakubowi.