Z dniem 28 marca 2024 r. rozpoczął się Kongres Eucharystyczny Diecezji Ełckiej, a od 18 do 30 maja, trwają Dni Centralne Kongresu w które w sposób szczególny zaangażowała się również młodzież naszej szkoły.

Kilka tygodni przed planowanymi uroczystościami, wraz z uczniami z innych szkół, głównie z Ełku, ale też i z Augustowa spotykali się w sali konferencyjnej Centrum Pastoralno – Administracyjnym i Seminarium Duchownym w Ełku, aby przygotować spektakl „Ja Jestem z Wami”, mówiący czym jest Eucharystia i przedstawiający Jej znaczenie w życiu wielu świętych Kościoła Katolickiego, ale także w życiu każdego człowieka wierzącego.

Po raz pierwszy spektakl był grany w dniu 18 maja 2024 r., podczas Stacji Dziecięcej Kongresu w Studzienicznej połączonej z Dniem Dziecka a drugi raz- 22 maja 2024 r., w trakcie Stacji Kongresowej połączonej z Diecezjalnym Dniem Młodzieży na wzgórzu św. Brunona w Giżycku.

W przedstawieniu wzięło udział 10 uczniów i absolwentów „Śniadeckiego”:

• Weronika Klimas kl. V OTp - Maryja
  • Kacper Zastocki kl. II W1 - Jezus
  • Oliwia Gajko kl. V OTp - Anioł
  • Sylwester Niedźwiedzki kl. III G - św. Jan Bosko
  • Franciszek Dąbrowski kl. III G i Amelia Sakowicz kl. II W1 - współcześni młodzi
  • Kajewska Julia i Kozak Amelia z kl. I AN, Marchel Katarzyna z kl. I OT2 i Kierzel Halina z kl. II W2, grali pokolenia wiernych karmiących się Eucharystią.

Dodatkowo na Diecezjalny Dzień Młodzieży z naszej szkoły pojechało 62 uczniów z różnych klas: I A, I B, I G, I OT1, I W2, II W1, II W2, III A, III G, IV OT i Ic2.