Pomarańczowa Wstążka to międzynarodowa kampania przeciwko przemocy. Jest to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży.

Jej ideą jest skupianie ludzi, którzy angażują się na rzecz pomocy dzieciom, rozumieją powagę sytuacji, są gotowi współdziałać i uzupełniać swoje działania. Żeby lepiej poznać ideę kampanii w dniu 15 listopada uczniowie klas: 5OTp, II Tż, IAN, IOT2, IW2, Ic1, IIj - wzięli udział w webinarze: #10 sekund - nie odwracaj wzroku, reaguj. W dniu 16 listopada w ramach realnych działań uczniowie z klasy 1 Tż czytali dzieciom z Niepublicznego Przedszkola "Jedyneczka" bajki.

Bajkoterapia to najlepszy sposób na naukę właściwych postaw czy kształtowania młodych ludzi. W piątek w dniu finałowym młodzież z samorządu przygotowała pomarańczowe wstążeczki, które jako symbol akcji nosiły osoby solidaryzujące się z ideą kampanii.

Młodzież pod opieką pani Beaty Czaplickiej nagrała także filmik, który został umieszczony na szkolnym Facebooku, promujący pozytywne postawy i pokazujący dobro, które jest w każdym z nas. Dzięki tym działaniom nasi uczniowie mieli okazję nieść pomoc i dobro, którego dziś tak bardzo nam potrzeba.