1 września 2021 roku już po raz 51 w murach naszej szkoły powitaliśmy nowych uczniów i nowych nauczycieli.Tegoroczną inaugurację rozpoczęła msza św. w Kościele p.w. św.Tomasza Apostoła w Ełku.

Mszę z prośbą o dobre wyniki w nowym roku odprawił ks. Adrian Sadowski, który wraz z ks. Konradem będzie prowadził lekcje religii. Ksiądz podkreślił, że 1 września 1939 był trudnym okresem dla Ojczyzny. My powinniśmy teraz zrobić wszystko, by miała ona coraz bardziej świadomych i wykształconych ludzi, by świat stawał się lepszy, a Słowo Boże pomagało w wyborze kierunków.

Każdy powinien zastanowić się, co może zmienić w sobie. Za słowami jednak muszą iść czyny. Ks. Jarosław Dąbrowski przekazał życzenia pomyślności nowej Pani Dyrektor Jolancie Agacie Opaluch oraz powodzenia uczniom i nauczycielom. Sztandar Szkoły pod opieką pana Józefa Jabłońskiego reprezentowali: Klaudia Perzanowska, Szymon Borawski i Dominika Arciszewska.

Dyrekcja, nauczyciele i młodzież klas pierwszych technikum o godz. 9.00, a klas pierwszych szkoły branżowej o godz.10.00 spotkali się w auli szkoln, gdzie w tym roku odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich zebranych serdecznie powitała Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch. Życzyła uczniom wytrwałości w dążeniu do celu oraz by nauka stawała się pasją. Przybliżyła atuty szkoły i przedstawiła procedury bezpiecznego zachowania na terenie szkoły.

Po oficjalnej części uczniowie klas pierwszych spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie poznali nowe koleżanki i nowych kolegów, zasady obowiązujące w szkole oraz rozmieszczenie prcowni i ważnych miejsc w budynku. Niektórzy odwiedzili nawet bibliotekę szkolną. Natomiast starsi uczniowie od razu spotkali się z wychowawcami w swoich klasach.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy
wielu sukcesów w nowym roku szkolnym
i by ten rok przebiegał w normalnych warunkach szkolnych!!!