W piątek 29 września 2023 roku odbył się III Memoriał im. Janusza Paziewskiego - Mistrzostwa Powiatu Ełckiego Szkół Ponadpodstawowych w Lekkoatletyce!

Janusz Paziewski był wieloletnim  nauczycielem wychowania fizycznego, wychowawcą, trenerem i wzorem do naśladowania, pracującym m.in. w ZS 1, którego podopieczni odnosili spektakularne sukcesy na zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Dziś dwoje wychowanków pana Janusza, Zofia Biedrzycka i Adrian Gałaszewski zaszczyciło nas swoją obecnością, chcąc uczcić pamięć swojego mentora i kibicować młodym sportowcom.

Piękna pogoda, dobre nastroje i wyśmienita forma uczestników, to czynniki, które wpłynęły na osiąganie wysokich rezultatów. W zmaganiach sportowych wzięło udział 6 szkół z powiatu ełckiego. Zawodnicy osiągali bardzo wysokie wyniki, bijąc swoje rekordy w biegach na 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, skoku w dal i pchnięciu kulą. Indywidualnie zawodnicy otrzymali medale, natomiast w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców statuetki oraz dyplomy.

W klasyfikacji dziewcząt 1 miejsce zajęły nasze reprezentantki, 2 miejsce  ZS nr 5, 3 miejsce 1 LO, 4 miejsce CEM i 5 miejsce ZS nr 6. w klasyfikacji chłopców 1 miejsce zajęli reprezentancie 1 LO, 2 miejsce ZSME, 3 miejsce ZS nr 5, 4 miejsce ZS nr 1, 5 miejsce ZS nr 6, 6 miejsce CEM.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy walki i osiągniętych rezultatów, nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów i przybycie na zawody.

Wyniki naszych reprezentantów:

• 100 m Anastazja Dragun 1OT1 - 5 miejsce
  • 400 m Purta Julia 1OT2 - 2 miejsce
  • 800 m Truszkowska Julia - 1 miejsce
  • skok w dal Prostko Ewelina 4 Tż - 2 miejsce
  • skok w dal Grabarczyk Maja 1OT1- 3 miejsce (PK)
  • pchnięcie kulą Szymańska Weronika 5 Tp- 2 miejsce
  • 100 m Nitkowski Dawid 5OTp- 2 miejsce
  • 100 m Bombel Vincent 4B - 3 miejsce (PK)
  • 400 m Bagiński Jakub 4B - 4 miejsce
  • 1500 m Kulągowski Kacper 4B - 3 miejsce