10 maja 2024 r. w auli szkolnej odbyła się pierwsza część Koncertu dla Mam „Tobie Mamo”. Idea koncertu powstała w ramach współpracy naszej szkoły z absolwentami pierwszego rocznika analizy chemicznej z 1976 roku.

Absolwenci lubią wracać do przeszłości, do wspomnień, pobyć w murach dawnej szkoły i podzielić się swoimi talentami. Wystąpili nie tylko sami, ale zaprosili też przyjaciół i naszych obecnych uczniów. Na początku koncertu Szymon, Marika i Kinga zaprezentowali wiersze i fragmenty prozy związane z najważniejszą osobą w życiu każdego z nas. Taką przewodniczką życia jest nasza mama i to ona była głównym bohaterem dnia. Pan Szymon Zieliński i pan Wojciech Chęcmanowski zagrali własne utwory do tekstów Bolesława Leśmiana i Bożeny Spryńskiej.

W tym roku duet wydał pierwszą wspólną płytę. Rodzinnie wystąpiła pani pedagog, z zamiłowania piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Agata Trawczyńska wraz z córkami: Nadią I Julią, które nieustannie ogarnia pasją do muzyki. 6 – letnia Julia była najmłodszą uczestniczką koncertu.

Pani Agata w tym roku planuje wydać płytę autorską. Nie zabrakło podczas koncertu poezji śpiewanej i „Dni, których nie znamy” z repertuaru Marka Grechuty w wykonaniu pani Ewy Awramik. Ryszard Soja to nasz absolwent, wieloletni nauczyciel muzyki młodzieży, uczestnik wielu projektów muzycznych, a dziś wystąpił z przyjacielem Bogdanem Tomaszewskim i naszymi utalentowanymi uczennicami: Edytą Sadkowską, Zuzanną Jarosz i Aleksandrą Sosnowską. Ach, co to był za występ, po prostu międzypokoleniowy Band!

Na zakończenie koncertu podziwialiśmy duet: pan Waldemar Snarski i pan Jerzy Gryczan. To już kolejny występ tych absolwentów i ciągle zadziwia słuchaczy śpiewem pieśniarza i trubadura oraz akompaniamentem na pianinie. Jako niespodziankę Zuzia odczytała życzenia dla mam, które można było złożyć za pomocą linku dołączonego do zaproszeń na Facebooku. Koncert prowadził pan Andrzej Bach, który za działalność w Solidarności został wydalony z kraju, a po 39 latach wrócił do Polski i skupia wokół siebie kolegów z technikum i nie tylko.

Głos zabrała pani dyrektor Jolanta Agata Opaluch, podziękowała wszystkim wykonawcom i słuchaczom koncertu. Podziękowała panu Staroście Ełckiemu – Markowi Chojnowskiemu za wyremontowanie naszego zabytkowego fortepianu, dzięki któremu możliwe są koncerty i rozwój talentów naszych uczniów. Następna część koncertu już za dwa tygodnie.

Zapraszamy serdecznie!