W sobotę 22 kwietnia 2023 r. Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego gościł uczniów klas ósmych i ich rodziców w ramach Dnia Otwartego.

Przyjechały zainteresowane osoby głównie z dalszych miast i miejscowości, choć nie brakowało kandydatów również z Ełku, by zapoznać się z ofertą edukacyjną ZS 1 lub zgłębić warunki kształcenia w wybranym już wcześniej zawodzie, poznać nauczycieli, zobaczyć sale lekcyjne, wyposażenie pracowni zawodowych i zaplecze sportowe.

Nauczyciele i młodzież oprowadzali małe grupy po budynku, pokazywali ciekawe miejsca, odpowiadali na liczne pytania. Uczniowie klas ósmych i towarzyszące im osoby mieli okazję zapoznać się ze światem wirtualny w pracowni VR, pilotażem drona, rozegrać partię szachów, a nawet przysłuchać się jak śpiewa szkolny Chór Śniadeckiego.

Firma Animex Foods częstowała pachnącymi hot dogami prosto z Berlinkowozu. Mamy nadzieję, że sobotnia wizyta w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego pomogła niezdecydowanym w podjęciu odpowiedniej decyzji w wyborze dalszej drogi edukacyjnej.