22 czerwca 2022 Wiktoria Dąbrowska i Klaudia Torepko z klasy II A pod opieką pani Wiesławy Rowińskiej propagowały czytelnictwo i obchody patronki roku 2022 - Marii Konopnickiej w Przedszkolu Niepublicznym „Jedyneczka” w Ełku.

Dziewczęta przypomniały dzieciom kim była Maria Konopnicka i przeczytały baśń „O Marysi co spotkała krasnoludki” ze zbioru pt. „Baśnie Suwalszczyzny”. Dzieci, nawet grupa najmłodsza, doskonale zrozumiały ten trudny tekst, pięknie odpowiadały na związane z tekstem pytania. Każde dziecko otrzymało naklejkę z uśmiechem.

Następnie w sali zostały ukryte wizerunki krasnali i starsze dzieci rozpoczęły poszukiwania. Rekordzista znalazł ich aż 8 sztuk. Po krótkiej  charakteryzacji postaci tych baśniowych ludków kolejnym zadaniem dzieci było narysowanie postaci krasnala. Rysunki przeszły nasze oczekiwania! Do tego przedszkola uczęszczają bardzo utalentowane dzieci. Oprócz tego że śpiewają, tańczą, recytują, to jeszcze pięknie rysują.

Galerię rysunków prezentujemy na zdjęciu. Na zakończenie Klaudia i Wiktoria poczęstowały dzieci słodkościami. Bardzo lubimy zaglądać do „Naszego przedszkola”, kontynuujemy czytanie dla przedszkolaczków już od wielu lat.

Dziękujemy Pani Dyrektor za serdeczne przyjecie, a dziewczętom dziękuję za spontaniczny udział w akcji!