DSC00054W świątecznej atmosferze w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku w dniu 18 grudnia 2019 roku odbyło się powiatowe spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zorganizowane we współpracy ze Starostę Ełckim.

W progach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć:

• Starostę Ełckiego – Pana Marka Chojnowskiego,
  • Wicestarostę – Pana Roberta Stanisława Dawidowskiego,
  • Etatowego członka zarządu Powiatu Ełckiego – Panią Bożennę Puławską,
  • Wiceprezydenta miasta Ełku – Pana Mirosława Hołubowicza,
  • Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatury w Ełku – Panią Teresę Buczyńską,
  • Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego – Panią Mariolę Raczyńską,
  • w imieniu Pani Senator Małgorzaty Kopiczko – asystent – Panią Ewę Szmidt,
  • Przewodniczącego Rady Powiatu - Pana Andrzeja Wiszowatego,
  • Proboszcza Parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku – Księdza Jarosława Dąbrowskiego,
  • Powiatowego Komendanta Policji w Ełku – mł. insp. Pawła Szyperka,
  • Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej – mł. bryg. Marka Markowskiego,
  • Radnych Powiatu Ełckiego,
  • dyrektorów ełckich szkół i placówek oświatowych,
  • przedstawicieli wielu instytucji,
  • a także związków zawodowych.

Dyrektor Szkoły – Pani Danuta Wojtowicz przywitała zaproszonych gości, nauczycieli i młodzież życząc zebranym, aby zbliżające się święta były wyjątkowym okresem, który wprowadzi nas w czas zadumy i refleksji.

Jasełka, które zebranym wystawili uczniowie szkoły były wyjątkowe, w żaden sposób nie przypominały dobrze nam znanego przedstawienia o narodzinach Jezusa w stajence.

Młodzież w nietuzinkowy i zaskakujący sposób przekazała nam całą prawdę o życiu ludzkim już od początku istnienia świata. Uzmysłowiła wszystkim, że wpatrzeni w siebie i swoje potrzeby nie zwracamy uwagi na Boga i pokazała, że potrzebna jest jedynie wiara i miłość, aby nasze życie stało się pełniejsze i piękniejsze.

W namacalny sposób ukazała nam miłość, jaką obdarzył nas Najwyższy przychodząc na ziemię. Przypomniała jak wiele zależy od nas samych i jak niewiele potrzeba, aby świat stał się lepszym miejscem, w którym wszyscy ludzie odnajdą cząstkę Boga w drugim człowieku.

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała młodzieży za zaangażowanie, dostarczenie wszystkim wzruszeń i wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, a paniom Agnieszce Opaluch i Beacie Czaplickiej za przygotowanie przedsięwzięcia.

Starosta, Wiceprezydent, Dyrektor Delegatury i Ksiądz Proboszcz złożyli życzenia wszystkim zebranym, życząc zdrowych i radosnych świąt oraz wiele pomyślności w nadchodzącym roku.

p. Agnieszka Kwiatkowska