28 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw - najbardziej prestiżowe wydarzenie branży turystycznej w Europie - 24 -26 listopada 2022 roku.

Zlokalizowane zostały w Ptak Expo Warsaw Nadarzyn. Targi zgromadziły czołowe firmy z Polski i zagranicy, które zaprezentowały szeroką ofertę produktów i usług turystycznych. Udział w targach był wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku turystycznym oraz do nawiązania kontaktów biznesowych.

Wśród wystawców znajdowały się: hotele, pensjonaty, sanatoria, gospodarstwa agroturystyczne, narodowe organizacje turystyczne, biura podróży, firmy świadczące usługi transportowe, porty lotnicze, ubezpieczyciele, portale internetowe i wydawnictwa o tematyce turystycznej. Elementem charakterystycznym targów była promocja krajów, miast i regionów.

W dniu 25 listopada 2022 roku 57 uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji turystyki wraz z opiekunami: Małgorzatą Wiszniewską, Karoliną Borawską i Anną Gazdą odwiedzili targi TTWarsaw.

Głównym celem tego wyjazdu było pogłębienie wiedzy zawodowej dotyczącej organizacji i realizacji imprez i usług turystycznych. Młodzież miała możliwość porozmawiać z wystawcami, zebrać informacje o imprezach planowanych na nowy sezon turystyczny 2023 oraz zapoznać się z zasadami organizacji targów i stoisk targowych.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych konkursach organizowanych przez poszczególnych wystawców. Poznali historię, tradycje, stroje, atrakcje czy potrawy prezentowanych krajów. Dodatkowym celem była również integracja młodzieży w ramach swoich klas oraz w ramach nauczanego zawodu.

Wszyscy uczestnicy jednogłośnie uznali wyjazd za udany.

Małgorzata Wiszniewska