grafikaW czasie nauki zdalnej uczniowie ZS nr 1 w Ełku angażują się w wiele konkursów oraz przedsięwzięć organizowanych nie tylko na szczeblu szkolnym czy lokalnym, ale także ogólnopolskim.

Tym razem z wielką radością pragniemy poinformować, że uczennica klasy 3A – Klaudia Kapla zajęła II miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Dobra kultury UNESCO - Architektura w Polsce” w kategorii szkół ponadpodstawowych. Warto dodać, że na konkurs wpłynęło 346 prac z 83 placówek z całego kraju. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 3 grudnia 2020 roku. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Tematyka prac konkursowych dotyczyła zabytków architektury w Polsce, które zostały wpisane na Lisę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Karolina Stremkowska - uczennica klasy 1c2 w swojej pracy przedstawiła trzy zabytki: Kościół Mariacki w Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie oraz Zamek Krzyżacki w Malborku. Jej opiekunem była p. Ewelina Ewa Jackiewicz.

W konkursie wzięły udział również uczennice z klasy 3A, których opiekunem była p. Joanna Gaworska. Dziewczyny ukazały kolejno:

  • Cerkiew św. Michała Archanioła w Turzańsku - Izabela Jagłowska;
  • Obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau - Roksana Jarosz;
  • Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie - Klaudia Kapla.
  • Wszystkim uczennicom dziękujemy za udział w konkursie!

Laureatce gratulujemy sukcesu!
Joanna Gaworska, Ewelina Ewa Jackiewicz