dsc00038W auli szkolnej zaakcentowaliśmy 9 akcję Narodowego Czytania. W tym roku obowiązkową lekturą jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Do wysłuchania fragmentu tego dzieła zaprosiliśmy głównie klasy pierwsze. Pani wicedyretor Mariola Stefańska wprowadziła słuchaczy w klimat epoki i nastrój sceny, która rozegrała się w lesie nad jeziorem Gopło.

 

Alina i Balladyna walczące o serce Kirkora zbierają maliny. Która z dziewcząt więcej nazbiera, ta zostanie jego żoną.Jak się okazało, treść Balladyny młodzież już znała ze szkoły podstawowej, ale i tym razem wszyscy słuchali z uwagą i w skupieniu.

Dzisiejszemu czytaniu towarzyszyła inscenizacja i klimatyczna dekoracja. Po zakończonym czytaniu wykonawcy zostali zaproszeni na malinowy poczęstunek. Była to, po tak długim okresie rozłąki, okazja do spotkania z grupą wspaniałych przyjaciół biblioteki, na których zawsze można liczyć! Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznego Narodowego Czytania w naszej szkole!