Szkoła przystąpiła kampanii „Białej Wstążki”, trwającej w dniach 25 listopada – 10 grudnia 2021 r.

Kampania ma na celu rozpowszechnienie idei „Białej Wstążki”, która jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy, a także zobowiązaniem, że nie będziemy jej stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy. Akcja podkreśla, że prawa kobiet są niezbywalną i integralną częścią praw człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem tych praw.

W kampanii „16 dni" bierze udział wiele organizacji w ponad pięćdziesięciu krajach. Co roku w wielu krajach świata odbywają się symboliczne marsze "Białej Wstążki", których uczestnicy przypominają o wciąż zdarzających się przypadkach przemocy wobec kobiet i apelują o reagowanie na przemoc w otoczeniu.

Wiele informacji o planowanych w naszym mieście działaniach można znaleźć na profilu Facebook @KampaniaBiałaWstazkaElk. W naszej szkole na korytarzu znajduje się tablica z podstawowymi informacjami oraz przypięte są białe wstążeczki – symbol akcji. Każdy w szkole, kto utożsamia się z akcją może przypiąć białą wstążeczkę do ubrania jako gest solidarności z akcją.