W związku z wojną na Ukrainie zapraszam wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców do włączenia się pomoc uchodźcom wojennym, którzy chronią się w naszym regionie.

Od poniedziałku tj. 28 lutego 2022 r. do piątku 04 marca 2022 r., będzie trwała zbiórka następujących darów rzeczowych:

 • ŻYWNOŚĆ
  mleko UHT, płatki zbożowe, żywność w słoikach (gołąbki, pulpety, fasolka po bretońsku, flaczki, itp.), konserwy mięsne, pasztety, ryby w puszkach, paprykarze, dżemy, olej, mąka, ryż, płatki, makaron, cukier, pieczywo chrupkie, herbata, słodycze.

 • ŚRODKI HIGIENY I CZYSTOŚCI
  płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, podpaski, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, płyn do mycia naczyń, mleczko do czyszczenia, itp.

 • PODSTAWOWE ŚRODKI MEDYCZNE
  witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie (również dla dzieci), opatrunki, plastry, środki dezynfekcji i ochrony osobistej.

 • ODZIEŻ
  nowa bielizna damska, męska, dziecięca.

 • NACZYNIA KUCHENNE JEDNORAZOWEGO UŻYTKU
  talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, kubek.

 • INNE PRODUKTY
  Latarki, baterie, podkłady jednorazowe na łóżka, prześcieradła nieprzemakalne, koce, ręczniki, poduszki, kołdry, pościel.

BARDZO PROSIMY NIE PRZEKAZYWAĆ ODZIEŻY UŻYWANEJ. NA DZIEŃ DZISIEJSZY ¾ PRZEKAZANYCH RZECZY STANOWI ODZIEŻ UŻYWANA. ABY NASZA POMOC BYŁA SKUTECZNA I DŁUGOFALOWA MUSIMY ZABEZPIECZYĆ RÓWNIEŻ INNE PRODUKTY WSKAZANE NA LIŚCIE.

Rzeczy przynosimy do sali nr 35.

W dniu 02 marca 2022 r. w dzień wołania o pokój na Ukrainie, będzie możliwość wsparcia finansowego ofiar wojennych, poprzez zbiórkę pieniężną przeprowadzoną na terenie naszej szkoły. Zebrane środki, zostaną przekazane potrzebującym. Akcję poprowadzi Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Ełku
Jolanta Agata Opaluch