W sobotę, 16 października 2021 roku w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku  odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, która stała się okazją do spotkania pokoleń – obecnych i emerytowanych nauczycieli, obecnych uczniów i przede wszystkim absolwentów szkoły.

Przedstawiona przez młodzież historia szkoły w słowach i obrazach przeplatana występami uczniów wywołała wiele wspomnień, wzruszeń i łez. Rozmowom przy kawie nie było końca. Chętni odwiedzili swoje klasy, porównali wystrój i wyposażenie. Byli naprawdę zaskoczeni, że szkoła tak bardzo i pozytywnie się zmieniła. Absolwenci z radością rozmawiali nie tylko z koleżankami i kolegami, ale także z  nauczycielami.

Bardzo żałowali, że niektórych już nie ma i nie można spotkać się i porozmawiać. Na forum głos zabrała pani Izabela Wawrusiewicz. Podkreśliła, że dzięki tej szkole i nauczycielom jest wykładowcą na Uniwersytecie w Białymstoku, a swoją pracę wykonuje z pasją, czego i wszystkim życzy!  Wśród absolwentów był też doktor nauk medycznych, Pan Krzysztof z Bydgoszczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością w tak szczególnym dniu, który zdarza się raz na 50 lat!