W Śniadeckim rozpoczęły się specjalistyczne kursy zawodowe dające dodatkowe uprawnienia uczniom klas piątych.

Cztery kursy odbędą się we współpracy z Kolegium Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filia w Ełku w ramach zawartej umowy patronackiej.

• Kurs pilota wycieczek, w którym weźmie udział 21 uczniów klasy V technikum organizacji turystyki
  • Kurs barmański – dla grupy 19 uczniów klasy V technikum technologii żywności
  • Kurs Baristy – dla grupy 19 uczniów klasy V technikum technologii żywności
  • Kurs z zakresu kompetencji społecznych – dla grupy 19 uczniów klasy V technikum technologii żywności

Kurs projektowania, kosztorysowania  harmonogramowania robót budowlanych wraz z obsługą programów: Norma Pro, Norma Expert, Planista i Miara Pro, w którym weźmie udział 14 uczniów klasy V technikum budownictwa, przeprowadzony zostanie przez Biuro Kosztorysowo - Budowlane „norma” Mirosław Świętuchowski z Białegostoku.

Kurs carvingu przeprowadzony został w dniach 20-21 lutego 2024 roku przez  CARVING – GNIECH; Sylwia Kruszyńska. W kursie wzięło udział 19 uczniów klasy V technika technologii żywności.