12 stycznia 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku odbył się diecezjalny etap XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej pt. „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

Wśród 19 uczestników olimpiady były dwie uczennice z klasy I W 1: Aleksandra Kołakowska i Maja Babińska, przygotowane pod opieką pani Beaty Czaplickiej. Uczestników powitała pani Marta Rózio z WMODN i ks. Wojciech Kotarski z Wydziału Katechetycznego. Ks. Wojciech pomodlił się za wszystkich uczestników w kaplicy, a następnie w ciągu 45 minut młodzież rozwiązywała testy. Podczas przerwy na komisyjne sprawdzenie prac, młodzież miała okazję zwiedzić budynek seminarium.

Alumni ciekawie przedstawili dzień pracy studentów, opowiedzieli o seminarium i pokazali najważniejsze miejsca w budynku: kaplice, aule, bibliotekę i gabloty z pamiątkami przywiezionymi przez biskupa i misjonarzy. Na wszystkich czekał pięknie podany poczęstunek: napoje, ciastka i owoce. Na spotkaniu końcowym podsumowano wyniki olimpiady, podkreślono wysoki poziom tegorocznego przygotowania uczestników.

Trzech uczniów z największą ilością punktów pojedzie w kwietniu na etap ogólnopolski do Pelpina. Pani Marta Rózio wręczyła dyplomy za udział, a ksiądz za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Wszyscy otrzymali upominki książkowe. Ks. Wojciech podziękował nauczycielom za posługę i przygotowanie uczniów do olimpiady, pozdrowił uczestników w imieniu JE ks. biskupa Jerzego i ks. biskupa Dariusza oraz zaprosił chłopców do udziału w feryjnych warsztatach liturgicznych.