Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ełku zaprasza do włączenia się w działania informacyjne promujące akcję #SzczepimySię.

Grupą, która jako pierwsza w Polsce została zaszczepiona przeciwko COVID-19 byli pracownicy służby zdrowia. Natomiast w ramach szczepień powszechnych szczepionki trafiają najpierw do seniorów, zaś stoponiowo będą udostępniane kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób starszych, którzy ukończyli 80 rok życia. 22 stycznia będą mogły rejestrować się osoby powyżej 70 roku życia. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem infolinii 989, poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl oraz bezpośrednio w punkcie szczepień. Jednocześnie każda osoba w wieku 18-69 lat, dla której rejestracja na konkretny termin jescze nie ruszyła, może dokonać zgłoszenia online. Otrzyma ona wówczas powiadomienie o terminie rozpoczęcia szczepień dla jej grupy wiekowej.

Dzięki szczepionce mamy szansę na skuteczne pozbycie się choroby. W związku z tym zachęcamy do włączenia się w akcję #SzczepimySię poprzez załączenie na swojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych spotów i animacji, które przekazujemy Państwu w załączeniu.

Z poważaniem

Państwowy Inspektor Sanitarny w Ełku
mgr Mariusz Wojciech Oszmian