1 września 2022 roku Msza Święta sprawowana przez ks. proboszcza Jarosława Dąbrowskiego rozpoczęła nowy rok szkolny 2022/2023 w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku.

W obecności Dyrekcji, rodziców, nauczycieli i młodzieży ksiądz dziękował za bezpiecznie spędzony czas wakacji, za odpoczynek i możliwość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Nie wszyscy mają taką możliwość. Ksiądz wspomniał 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Świat prawdy jest otwarty na cud w dążeniu do niego z Bogiem. Otoczył błogosławieństwem dzieci, młodzież i nauczycieli.

O godz. 9.00 na boisku szkolnym po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch. Klasom pierwszym przedstawiła wychowawców. W tym roku naukę w naszej szkole rozpoczęto 11 klas pierwszych. Po raz pierwszy będą uczyć się technicy weterynarii i konstruktorzy jachtów.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Życzymy powodzenia i ogromnej ilości wiedzy i nowych umiejętności. Z pasją dążcie do sukcesów!!!