Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie modelu współpracy szkół technicznych i branżowych z pracodawcami i samorządem terytorialnym w celu tworzenia profili kształcenia zawodowego, adekwatnych do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Program konferencji koncentruje się na wykorzystaniu potencjału biznesu w kształceniu zawodowym, możliwości wprowadzania nowych rozwiązań w sferze dydaktycznej i wychowawczej, jak również ścisłej współpracy szkół z samorządami i lokalnymi pracodawcami.

Konferencja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką kształcenia zawodowego, głównie do pracodawców, dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli doradztwa zawodowego i nauczycieli specjalistów: pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów wspierających działania edukacyjne szkół i przedszkoli.

Będzie to wydarzenie hybrydowe, co zwiększy możliwość wzięcia w nim udziału większej liczbie osób zainteresowanych tą tematyką. Na zakończenie konferencji odbędzie się wizyta studyjna w Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku oraz w Stoczni Saxdor Shipyard Sp. z o.o.

Organizatorem wydarzenia jest Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przy współudziale Zespołu Powiatowych Doradców Zawodowych, Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku oraz Stoczni Saxdor Shipyard Sp.z o.o.

15 lutego 2023 r. godz. 10:00

Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku ul. 11 Listopada 24, 19-300 Ełk (aula szkolna)

ZGŁOSZENIA PRZEZ STRONĘ MODN W EŁKU

ROZPOCZĘCIE KONFERENCJI

1. Wystąpienia gości:
    Minister Edukacji i Nauki
    Wojewoda Warmińsko-Mazurski

2. Otwarcie Kongresu:
    Krzysztof Marek Nowacki - Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

PANEL EKSPERCKI

1. Między kompetencjami deklarowanymi a rzeczywistymi - wyzwania w zakresie diagnozowania i rozwijania kompetencji – prof. UAM dr hab. Małgorzata Rosalska.

2. Kompetencje nauczyciela w kontekście kształcenia zawodowego efektywnych pracowników z wykorzystaniem metodologii TWI – Agnieszka Grzymkowska - trener biznesu, coach, psycholog, asesor AC/DC.

3. Szkolnictwo branżowe w połączeniu z kwalifikacjami rynkowymi i kompetencjami przyszłości – dr Kamila Pawłowska, Instytut Badań Edukacyjnych.

4. Edukacja przyszłości. Współczesny model współpracy szkół z pracodawcami
    Paweł Błaszak, wiceprezes Saxdor Shipyard  Sp. z o. o. Saxdor
    Marta Obrycka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku
    Agnieszka Opaluch, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Ełku im. Jędrzeja  Śniadeckiego