"Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe.

Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją"

Jan Paweł II

Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”

Czesław Miłosz

Dzień Edukacji Narodowej, wspólne święto uczniów, nauczycieli, pracowników i nauczycieli emerytowanych. Przy wejściu do auli młodzież witała gości i wręczała kwiaty. Podczas uroczystej akademii, która w tym roku przebiegała w formie koncertu życzeń młodzież dziękowała nauczycielom za wiedzę, wychowanie, wskazywanie różnych dróg poszukiwania wartości życia.

Soliści śpiewali piosenki z towarzyszeniem chórku „Śniadecki” i recytowali wiersze. Koncert prowadzili: Weronika Ciska i Bartłomiej Słapiński z kl. IV Gp. Pani Dyrektor podziękowała młodzieży oraz pani Kasi Mosiej i pani Beacie Czaplickiej za piękny program, za lekcję na wysokim poziomie skierowaną do nauczycieli. Szczególnie podziękowała uczniom klas pierwszych, którzy podzielili się swoimi talentami oraz uczniom klas starszych za przyjęcie nowych artystów.

Pani Dyrektor poinformowała, że nasi nauczyciele otrzymali medale i nagrody. Złoty Medal otrzymała pani Bożena Plitt, srebrny – pani Iwona Piaścik, brązowy – pani Magdalena Cielesz, Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Magdalena Święcińska, Pan Kamil Sokołowski został wyróżniony Nagrodą Starosty. Na zakończenie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora.

Po części oficjalnej Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy spotkali się przy kawie, herbacie i ciastku! To szczególna okazja, by spotkać się przy stole i porozmawiać bez pośpiechu.

Dziękujemy za nasze wspólne święto!