O, Nocy Święta, tak oczekiwana, która na zawsze zjednoczyłaś Boga i człowieka! Na nowo zapalasz w nas nadzieję.

Wzbudzasz w nas pełen zachwytu podziw. Zapewniasz nam triumf miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią. W pełnej blasku ciszy Twego Narodzenia nadal do nas mówisz, Emmanuelu. A my jesteśmy gotowi Cię słuchać.

 Jan Paweł II 25 grudnia 2003, Watykan

Niech Święta Bożego Narodzenia pozwolą odnaleźć takie drogi, które prowadzą do odkrycia ponadczasowego celu i jego realizacji w blasku Betlejemskiej Gwiazdy, prowadzącej do groty Serc zjednoczonych w miłości, pokoju i radości.

Niech Prawda Betlejemskiego Narodzenia pozwoli odnaleźć wolność do obdarowania bogactwem, pięknem i zaufaniem, płynącym z wewnętrznej potrzeby przekazywania dobra jako bezcennej nauki bycia Człowiekiem Daru.

Niech będzie to czas odnalezienia tego, co zgubione, ale konieczne do ujrzenia odblasku szczęścia w spojrzeniu bliskich, w oczach których da się wyczytać jak wielką wartością są relacje, dobre słowa, uścisk dłoni, przytulenie serca. Oby Święta Narodzenia Boga Człowieka obfitowały w tak piękne wydarzenia, a każdy dzień Nowego Roku 2024 był odkrywaniem nowego czasu, przynoszącego wyjątkowo dobry początek w każdym wymiarze życia.

Niech ta radosna nowina dotknie serc i przemieni je na nowe i pełne nadziei, że rzeczywistość wokół nas kształtujemy w oparciu o zgromadzone zasoby dobra, życzliwości i chęci niesienia pomocy. Niech nadchodzący Nowy 2024 Rok przyniesie wiele sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz realizacji wszystkich planów.

Wspaniałych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzą: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku

Boże Narodzenie 2023