Rekrutacja odbywa się
poprzez system elektroniczny na stronie

www.elk.edu.com.pl

zapoznaj się z regulaminem rekrutacji

button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

dsc0784127 września 2019 r. laureaci konkursu historycznego "Trudne czasy" lat 2014 – 2018 oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na uroczyste obchody 20-lecia powstania Organizacji Dzieci Wojny i pokonkursowej prezentacji pblikacji "Wojna i powojnie", które odbyły się w Sali Bursztynowej Hotelu Rydzewski.

Organizatorami jubleuszu była Pani Teresa Ostrowska – prezes Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny w Ełku oraz Pan Rafał Żytyniec – dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku. Wśród zaproszonych gości byli członkowie Organizacji Dzieci Wojny, wiceprezydent Ełku – pan Artur Urbański, wicestarosta ełcki – pan Robert Stanisław Dawidowski, kapelan Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny – ks. Zykfryd Zastocki, przedstawiciele ełckich służb usługowych i mundurowych.

Na początku uroczystości zostały złożone życzenia, kwiaty i podziękowania na ręce pani prezes Teresy Ostrowskiej. Nastepnie pan dr Alfons Bobowik zaprezentował historię powstania i działalności Organizacji Dzieci Wojny, a Pani Teresa Ostrowska – działalność obecną. Pani Larysa Truszkowska z wielkim żalem przedstawiła wielokrotne próby starań o świadczenia dla członków organizacji w Parlamencie. Punktem kulminacyjnym dla dzieci i młodzieży była prezentacj książki "Wojna i powojnie", w skład ktorej weszły prace laureatów konkursu "Trudne czasy" w latach 20114 – 2018. W publikacji znalazło się 6 prac uczniów naszej szkoły: Oto one:

  1. Marcelina Kołodej – Wola walki i przetrwania pod okupacją niemiecka - 2015 (I miejsce)
  2. Bartosz Karwel – Pierwsi organizatorzy szkół oraz nauka i doksztalcanie - 2015 (III miejsce)
  3. Marcelina Kołodziej – Powojenny Ełk we wspomnieniach pani Krystyny Niedźwiedzkiej - 2016 (I miejsce)
  4. Aleksandra Mańkowska – Z pokolenia na pokolenie – życie wojenne i powojenne Państwa Zagórskich - 2017 (I miejsce)
  5. Agnieszka Duda – Dionizy Nowak – ełczanin na miarę 100-lecia Niepodległości - 2018 (I miejsce)
  6. Adam Bierko – wspomnienia mojego dziadka - 2018 (III miejsce)

Opiekunami prac naszych laureatów byli nauczyciele: p. Małgorzata Niedźwiedzka, p. Agnieszka Łukaszewicz i p. Wiesława Rowińska. Podczas 5 edycji "Trudnych czasów" w konkursie wzięło udział 101 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Dyrektor Rafał Żytyniec podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom.

Następnie podziękowania otrzymały osoby wspierające działalność organizacji Dzieci Wojny w Ełku. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na uroczysty obiad w Restauracji Rydzewski.

(wr)

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.