dsc00002Dnia 13 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademia miała formę koncertu życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły. Dzięki temu młodzież miała okazję zaprezentować swoje talenty recytatorskie, wokalne, a także oratorskie. Uroczystość prowadzili: Oliwia Gajko z kl. II OT p i Czarek Fiedorczuk z kl. III B.

Na początku apelu Gabrysia Olszewska z kl. IVA wyrecytowała wiersz z podziękowaniem dla wszystkich nauczycieli. Natalia Wróblewska z kl. III OT razem z Gabrysią Olszewską zaśpiewały utwór pt. „Ramię w ramię” z dedykacją dla naszych Pań Dyrektor. Martyna Kaczmarczyk z kl. III OT oraz Kaja Opałka z kl. II A g zaśpiewały piosenki z podziękowaniami dla nauczycieli poszczególnych zawodów. Kinga Chodnicka z kl. II A p oraz Weronika Ciska z kl. II G p wyrecytowały utwór mówiący o trudnościach ucznia na lekcjach. Edyta Sadkowska z kl. I G na pianinie zagrała zachwycający nokturn. Na zakończenie koncertu życzeń Zuzia Jarosz oraz Andżelika Kupibida z kl. II OT przy akompaniamencie pianina zaśpiewały utwór „If the Word was ending”.

Nasi artyści otrzymali oklaski na stojąco, więc występ na pewno się podobał.

Akademię przygotowały: p. Katarzyna Mosiej i p. Agnieszka Łukaszewicz. Dekoracją auli zajęła się p. Katarzyna Maciaszek wraz z uczniami kierunku architektury krajobrazu. Po części oficjalnej Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom Nagrody Dyrektora.

 p. Katarzyna Mosiej