DSC0001128 listopada 2019 roku, czwartkowy poranek w pracowni chemicznej naszej szkoły tętnił niespożytą energią i ciekawością przedszkolaków z grupy Ważniaki z placówki „Mali Odkrywcy” w Ełku.

Sześciolatki wraz z wychowawczyniami mogły doświadczyć prawdziwych czarów pod czujnym okiem pana Przemysława Kamińskiego. Przy asyście małych pomocników pracownia zamieniła się w magiczną grotę, w której płonęła podłoga, powstawały gluto-żelki, wybuchały magiczne mikstury i ogólnie dostępne składniki zamieniały się w nowe, nieznane dotąd skarby.

Dzieci postanowiły także sprawdzić, skąd bierze się tajemna wiedza i zawitały do biblioteki szkolnej, gdzie czekały na nie panie bibliotekarki, które odkryły część tajemnic kryjących się w bibliotece. Pani Wiesława Rowińska opowiedziała dzieciom o zaletach czytania książek.

Mali goście mieli także przyjemność obejrzeć teatrzykową animację bajeczki „Wielka zadyma z Mikołajem” - Wiesława Drabika. Pięknym czytaniem bajki oczarowała dzieci Izabela Jagłowska z kl. II A, animacjami ptaków, zwierząt oraz rolą małej dziewczynki – Aleksandra Gotowiec kl. II T, a w postać Mikołaja wcieliła się Gabriela Kleinschmidt z kl. II T. Młodzież przygotowała również dla dzieci szereg pytań dotyczących zbliżającej się zimy, świąt i opieki nad zwierzętami.

Każda dobra odpowiedź nagrodzona została kolorowymi naklejkami. Dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką o przedszkolu. Na zakończenie odwiedzin po słodkim poczęstunku, przygotowanym przez panią Anię i pan Przeka – rodziców Błażejka, Mikołaj podarował dzieciom lizaki, kolorowanki oraz bombki do pomalowania i powieszenia na choinkę w przedszkolu.

Tym sposobem przedszkolaki poznały pracę nauczyciela chemii i nauczyciela bibliotekarza. Życzymy dzieciom czytania szeregu interesujących książeczak i przeżywania ciekawych przygód!

(wr)