221014stadion 33Wystąpili lekkoatleci, przybyli znamienici goście

25 września uroczyście zostało nadane imię Stadionowi przy Zespole Szkół nr 1 w Ełku. Obiekt lekkoatletyczny nosić będzie imię Kamili Skolimowskiej.

Imprezę rozpoczęły zawody lekkoatletyczne młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ełckiego. Wśród zaproszonych gości byli rodzice Kamili- Państwo Teresa i Robert Skolimowscy. Podczas przemówień poprzedzających odsłonięcie pamiątkowej tablicy tata mistrzyni powiedział - Mam nadzieję, że za sprawą Kamili w Ełku i okolicznych miejscowościach przybędzie utalentowanych sportowców, w tym lekkoatletów.

Przemawiał także między innymi Krzysztof Piłat, starosta powiatu ełckiego. - Mam nadzieję, że na tym stadionie powrócą najlepsze tradycje lekkoatletyczne miasta i powiatu. Po poświęceniu pamiątkowej tablicy przez księdza Jarosława Dąbrowskiego, duchowny zdradził, że sam osobiście szlifował niegdyś na tym obiekcie umiejętności sprinterskie.

Podczas środowych uroczystości nie zabrakło utalentowanych sportowców. Był między innymi Piotr Małachowski- II wicemistrz świata i wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem, który bardzo ciepło wspomina Kamilę Skolimowską. Po części oficjalnej przyszedł czas na konkurencje pokazowe, na które zaproszono: młociarki AZS AWF Warszawa oraz tyczkarzy: AZS AWF Warszawa, Klub „Warszawianka”, UKS „Kusy” Warszawa. Uroczystości zwieńczyło wręczenie nagród zwycięzcom zawodów lekkoatletycznych.

Przypomnijmy- Kamila Skolimowska to wybitna polska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska z Sydney w 2000 roku w rzucie młotem. Miała wtedy niecałe 18 lat, gdy wywalczyła tam złoto. Zmarła niespodziewanie niemal 4,5 roku temu podczas zgrupowania w Portugalii. O tym, by patronem stadionu była właśnie Skolimowska, zdecydowała społeczność ZS nr 1. Pod uwagę brany był również wybitny pięściarz Jerzy Kulej.

Sponsorami i fundatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku Sp. z o. o. oraz Fundacja Kamili Skolimowskiej.