button oferta1

button niepodleglej1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

TMW 01426 marca 2019 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się regionalne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Konkurencje odbywały się w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe.

Uczestnicy turnieju nie musieli w tym roku jechać aż do Gdańska. Dzięki uprzejmości naszej Pani Dyrektor eliminacje odbyły się w Zespole Szkół nr 1 im. Jedrzeja Śniadeckiego w Ełku. Przyjechała młodzież wraz z opiekunami nie tylko z Ełku, ale i z Suwałk, Gołdapi i Bań Mazurskich. W 2 próbach testowane były wykonane przez uczniów turbiny wodne, w kategorii moc i wydajność, przetwarzające energię potencjalną wody na energię mechaniczną.

Na zwycięzców czekały fantastyczne nagrody w sam raz dla majsterkowiczów: szlifierki, wiertarki i wkrętarki.Najlepsi zostali zaproszeni na turniej finałowy do Piaseczna. Organizatorzy podziekowali naszym Paniom Dyrektorkom za współpracę, umozliwienie korzystania z pomieszczeń naszej szkoły, za pomoc podczas wręczania dyplomów i nagród oraz uczennicom z kl. II OT za rejestrację uczestników i uczniom z kl. III B za nieoceniną pomoc przy organizacji stanowisk i wnoszeniu sprzetu i banerów.