button oferta1

buttom books1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

Od zaborów14 lutego 2019 r. młodzież naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Mosiej, p. Agnieszki Łukaszewicz i p. Wiesławy Rowińskiej wzięła udział w wykładzie „Od zaborów do niepodległości” pana Jacka Rutkowskiego, który odbył się w Muzeum Historycznym w Ełku.

Oprócz ogromnej i ciekawej porcji wiedzy historycznej młodzież miała okazję obejrzeć wystawę różnych dokumentów dotyczących tamtych czasów. Były to: dowody tożsamości, legitymacje, przepustki, listy przewozowe, świadectwa promocyjne, dojrzałości i ukończenia szkoły. Pan Jacek Rutkowski zwrócił uwagę na podobieństwa i różnice  wydawanych dokumentów w poszczególnych zaborach. 14 lutego – to dzień Walentynek, więc młodzież obdarowała pracowników Muzeum Historycznego upominkami w postaci samodzielnie wykonanych różyczek.