button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

Od zaborów14 lutego 2019 r. młodzież naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Mosiej, p. Agnieszki Łukaszewicz i p. Wiesławy Rowińskiej wzięła udział w wykładzie „Od zaborów do niepodległości” pana Jacka Rutkowskiego, który odbył się w Muzeum Historycznym w Ełku.

Oprócz ogromnej i ciekawej porcji wiedzy historycznej młodzież miała okazję obejrzeć wystawę różnych dokumentów dotyczących tamtych czasów. Były to: dowody tożsamości, legitymacje, przepustki, listy przewozowe, świadectwa promocyjne, dojrzałości i ukończenia szkoły. Pan Jacek Rutkowski zwrócił uwagę na podobieństwa i różnice  wydawanych dokumentów w poszczególnych zaborach. 14 lutego – to dzień Walentynek, więc młodzież obdarowała pracowników Muzeum Historycznego upominkami w postaci samodzielnie wykonanych różyczek.

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.