button oferta1

buttom books1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

bookcrossing 20119 07712 czerwca 2019 r. młodzież naszej szkoły z kl I A, III T i III B – 6 osób pod opieką pań bibliotekarek włączyła się do udziału w ogólnopolskiej akcji Święta Wolnych Książek – Bookcrosing. W tym roku to już kolejny nasz udział, który przeprowadziliśmy w naszym najbliższym środowisku tzn. na Osiedlu Tuwima w Ełku.

Dzięki uprzejmości Pani Kierowniczki sklepu Lewiatan mogliśmy "dołączyć wagonik z książkami" do naszej Lokomotywy, którą wykonały: Iza, Weronika i Klaudia z klasy I A. Książki gromadziliśmy przez cały rok, a dziś uczyniliśmy wszystko, by praktycznie ożywić sztukę czytania.

Lokomotywa i transparent, które nam towarzyszyły przyciągnęły dość duże grono naszych sąsiadów wokół szkoły. Na początku ludzie podchodzili do naszej akcji dość sceptycznie, ale kiedy zobaczyli, że coraz więcej osób gromadzi się wokół nas, zaczęli podchodzić coraz śmielej.

Starsze dzieci same wybierały książeczki, młodszym pomagały mamy. Panie pytały o literaturę kobiecą, poradniki kulinarne i na temat pielęgnacji roślin i kwiatów. Dwie panie od razu przyniosły z domów własne książki, którymi podzieliły się z nami, a inni obiecali dostarczyć książki do biblioteki trochę później.

Naszą akcją interesowali się także panowie, choć mniej licznie. Samo posiadanie książek nie przynosi aż tyle radości, co możliwość podzielenia się nimi z innymi. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się radością czytania, przekazywania przeczytanych książek dalej, by nieustanie rozwijać czytelnictwo wśród naszego społeczeństwa.

Udział w akcji to także wspaniały sposób do nawiązania kontaktu z otoczeniem, rozmowy, poznania potrzeb innych ludzi. Dziękujemy młodzieży za ogromne zaangażowanie, mimo upału, a pani Hani, pani Marioli i panu Kamilowi dziękujemy za dostarczenie nam własnych książek w celu ich uwolnienia!!!

(wr)